זוגיות זוגיות
  0 צפיות, 0 עצות ו-0 דירוגי עצות. 335479

פיצוץ בארוחת החג עם הבת זוג, היא העמידה אותי במצב משפיל?

אלעד בן 31 | כתב את השאלה ב-10/09/21 בשעה 18:20

שלום רב,

אני וחברה שלי מזה כמעט כשנה החלטנו שאת ראש השנה האחרון נחגג בחיק משפחתה המורחבת. ראיתי בכך הזדמנות עבורנו להצהיר כוונות ולהעמיק את הקשר שלנו ולקדם אותו שלב.

בבוקר ערב החג היא הייתה עסוקה בהכנות לחג עם משפחתה, אני מנגד נתתי להם את המרחב שלהם ולא התערבתי בדבר. לקראת שעות הצהריים, בעיצומם של ההכנות, גערה בי על כך שאיני עוזר בדבר, התקרית התרחשה בנוכחות בני משפחתה שאמנם היו מרוחקים בעיסוקם בהכנות, אך קרוב לוודאי שמעו חלק מהדברים, אחיה בוודאות היה נוכח באותו מרחב שבו הדבר התרחש. ההתנהגות הזאת שכבר התרחשה בעבר לא פעם מצידה, העמידה אותי במצב משפיל והוציאה ממני כל חשק לשבת לצידה בארוחת החג.

ביקשתי ממנה להתנצל מספר פעמים, אך היא הייתה בשלה שהיחס הנ"ל מגיע לי ושאני כפוי טובה שלא מעוניין לעזור בשום דבר וסירבה להתנצל. אני מודה שלא הצעתי את עזרתי, הייתי עייף אחרי שבוע קשה של עבודה וסידורים אישיים לא פשוטים, ורציתי לנוח לקראת ארוחת החג בכדי להיות חיוני ועירני. מה גם שכשהיא אצלי, היא מקבלת יחס של מלכה. אני עושה עבורה הכל, מבשל עבורה, מסדר אחריה, מסיע אותה וכו', ואף נהנה מכך שהיא מקבלת תחושה טובה. בשום שלב איני רואה בכך כפיות טובה אלא הזדמנות להפגין שאני רציני כלפיה. אוסיף שאני אדם שמרבה להציע את עזרתו בתחומי הבנתו, ובמהלך פרק הזמן שאנו יחד לא פעם ולא פעמים הצעתי להקדיש זמן רב בנושאים בהם יכלתי לעזור, אך ברוב הפעמים הדבר לא הבשיל לכדי מעשה. (חוסר שיתוף פעולה מצד המשפחה שלה)

לבסוף החלטתי בצעד נמהר לא להשתתף בארוחת החג, הייתי בסערת רוחות ורציתי לנוח בשקט ולהרגע. הערכתי שהיא תציין בפני משפחתה המורחבת שאיני מרגיש טוב \ עלה לי החום וכו', תירוץ שיתקבל נפלא בתקופה הנוכחית שבה אנו חיים. לצערי גילתי שהיא בחרה לפתוח את כל הנושא מול כל המשפחה המורחבת שלה, ולספר בערב החג לפרטי פרטים לכולם את הסיבה האמיתית שאני לא משתתף בארוחה (מול 30-40 אנשים). מיותר לציין שזה הוביל לכעס (מוצדק) של המשפחה שלה, שראתה בכך כפיות טובה מצידי על שאני מחרים את ארוחת החג לאחר כל ההכנות והעמל שלהם, ושם אותם במקום משפיל מול הקרובים שלהם. ראוי לציין ששיתוף בני משפחתה בכל דבר הקורה בקשר הוא דפוס חוזר ונשנה אצלה, דבר שהוביל אותם לפתח כלפיי תחושות שליליות לא פעם. ביקשתי ממנה פעמים רבות להמנע מכך כי זה חולני לטעמי, אך הדפוס הנ"ל נמשך.

לא זאת הייתה כוונתי ולא ציפיתי שהאירועים יתפתחו בצורה הנ"ל. כעת הדבר מאיים על הזוגיות שלנו, משפחתה רוצה שנפרד (לאחר שהם שמעו רק את הצד שלה) והיא בתור אדם ששם את משפחתו בראש סדר העדיפויות, לוקחת במלוא כבוד הראש את דעתה של משפחתה.

הצעתי למחול על כבודי ולהתנצל מול כל משפחתה, אך נדחתי.

כעת אני לא יודע אם הגיע השלב להכריז על פירוק כוחות או שיש טעם לנסות ולהציל את הקשר.

אשמח לשמוע מה דעתכם על הסוגיה.

עדכון מאלעד, שואל השאלה 2021-11-04 11:40:42

האמת שלא חשבתי שהשרשור הזה יצבור כזאת כמות של תגובות. הקשר בינינו נגמר כחודשיים לאחר כתיבת השורות הנ"ל, היא עזבה אותי ביום הולדתי ה-31 בדיוק. הסיטואציה שתיארתי בו הייתה למעשה אחד המסמרים האחרונים בארון הקבורה של הזוגיות שלנו, לאחר מכן הקשר היה בדעיכה מתמדת עד שקמל לעתו, אם לומר את האמת גם אני התייחסתי אליה בזלזול ובכעס לא פעם, ואף הטחתי בה קללות. בחרנו להמשיך את הקשר לאחר האירוע, לאחר שהתנצלתי בפני ההורים שלה לבסוף אך ניכר שההתנצלות לא התקבלה לחלוטין. כחודש וחצי לאחר האירוע שתואר בשרשור הנ"ל טסנו לחו"ל, בחרתי יעד רומנטי כמו וינה כדי לנסות להעמיק את הקשר בינינו ולהראות לה צדדים נוספים באישיות שלי. תכננתי טיול מ-א' עד ת' לפרטי פרטים, לצערי הטיול היה הנוראי בחיי, היינו באתרים הכי יפים באירופה, אך ההתנצחויות בינינו להטו ללא מעצורים, עמדנו במרחק נגיעה ליד יצירות אמנות מהיפות שיד אדם יצרה אך גם הן לא הצליחו להצית רוח חדשה של של שינוי בקשר כפי שקיוויתי.למרות הכל, אני עדיין אוהב אותה והיא חסרה לי מאד. לצערי איבדתי אמון באהבה באופן מוחלט, אני לא חושב שאצליח לאהוב מישהי שוב. המסקנה היא שעדיף להיות לבד מאשר לחוות את רכבת ההרים הרגשית שמערכת יחסית זוגית מזמנת. עזה כמוות אהבה כתבו לפני, האהבה קצרה, המוות שמגיע אחריה הוא אין סופי.
שמור עדכון
 
הזמן
 
דווח
 
נהל

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (77) מהטובות מהפחות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "זוגיות"

חדשות במדור
אקראיות במדור
עוד שאלות

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

שאלות חדשות ב AskPeople  

טוען...
הצג עוד שאלות חדשות