מה שעובר עליי מה שעובר עליי
  0 צפיות, 0 עצות ו-0 דירוגי עצות. 351380

טוען שהוא לא מציע נישואין בגלל הריבים שלנו, הגיוני או שהוא לא רוצה להתחתן איתי?

אילה בת 26 | כתבה את השאלה ב-19/05/22 בשעה 09:34

אני ובן הזוג שלי כבר 5 שנים ביחד, אני בת 27 והוא בקיץ יחגוג 29.
אני מאוד מאוד אוהבת אותו ולטענתו גם הוא אותי, והוא לא מפסיק להגיד לי כמה אני החברה הכי טובה שלו וכמה שהוא זכה שאני בחיים שלו.
בעבר (כשהיינו בערך שנתיים ביחד) היו לנו דיבורים על חתונה, והוא אמר שהוא ממש רוצה להתחתן אבל שהוא רוצה קודם שנגור ביחד לפחות חצי שנה לפני שבכלל נחשוב על חתונה. אבל אנחנו כבר שנה וחצי גרים ביחד והוא עדיין לא הציע.
עכשיו אני לא רוצה שזה ישמע כאילו אני לחוצת חתונה, פשוט כמו שאמרתי - הוא זה שאמר שהוא רוצה להתחתן. בערך מהכמה חודשים הראשונים שלנו ביחד הוא לא הפסיק להגיד כמה הוא רוצה להקים משפחה בגיל צעיר ולהתחתן ודיבר על זה נון-סטופ, ופתאום אחרי שכביכול עברנו את ציון הדרך שאחריו הוא אמר שנדבר על חתונה הוא פתאום לוקח צעד אחורה...
ולא הבנתי למה זה קורה, אז ניסיתי לשאול אותו בעדינות. והוא אמר לי שהוא מאוד אוהב אותי אבל שיש משהו שגורם לו לסגת צעד אחורה וזה הריבים שלנו...
הוא אומר שהוא אוהב אותי אבל הוא לא רוצה להתחתן עם מישהי שהוא רב איתה והוא רוצה שתעבור לפחות שנה בלי ריבים לפני שנדבר על חתונה.
מההתחלה של הקשר שלנו ידעתי שיש לו רגישות לריבים, הוא לא מסוגל להתמודד כמעט עם זה שכועסים עליו (הוא התפטר כמה פעמים ממקומות עבודה בגלל שהמנהל שלו כעס עליו) ותמיד אחרי כל ריב שלנו (ולא שיש לנו המון) הוא היה הולך ובוכה בחדר שלנו.
אבל לא תיארתי לעצמי שזה עד כדי כך משפיע עמוק אצלו. הרי זה הכי נורמלי בעולם לריב מדי פעם, במיוחד כשכל היום ביחד!
והוא אומר שהוא מפחד שאם נתחתן כשהוא לא יודע שאנחנו מסוגלים לא לריב בכלל בכלל (אפילו לא הרמת קול) ונוליד ילדים אז הוא יהיה אומלל והוא לא רוצה את זה.

השיחה הזאת הייתה לפני איזה שבועיים, ואני לא מצליחה להפסיק לחשוב עליה. הרי אין דבר כזה שני אנשים שגרים ביחד ובכלל בכלל לא רבים, ואני לא מאמינה שזה מה שהוא חושב על העתיד שלנו - שאם נמשיך כמו שאנחנו היום אז הוא יהיה עצוב ואומלל... פשוט שבר לי את הלב שהוא אמר את זה. ואני גם לא מבינה מאיזה מקום זה מגיע בכלל. כי מצד אחד הוא טוען שכן טוב לו איתי והכי כיף לו איתי בעולם, אבל מהצד השני טוען שאם נתחתן אז הוא יהיה אומלל איתי?!
גם איך בדיוק אני אמורה להגיב לזה שהבנאדם שאני הכי אוהבת בעולם ורק רוצה שיהיה לו טוב אומר לי דבר כזה?
ומעבר לזה - אם אתה באמת חושב שתהיה אומלל איתי, למה אתה לא נפרד ממני ורק נשאר וממשיך להגיד כמה שאתה אוהב אותי וכמה שאני עושה לך טוב??

ובאופן כללי זה פתאום פתח לי את העיניים כמה הרגישות שלו לריבים ולכעס עמוקה. כי כמו שאמרתי - ידעתי שהוא רגיש אבל לא שיערתי לעצמי שעד כדי כך ברמה שהוא שוקל עתיד משותף איתי רק בגלל הדבר הזה.

אז אני די מבולבלת ולא יודעת מה לעשות

מה אתם חושבים?

תתני לו עוד זמן ותראי מה קורה
 
12
הוא צודק בדרישה שלו שלא נריב לפחות שנה לפני החתונה
 
7
במקומך הייתי שוקל/ת מחדש את הקשר הזה
 
98

עדכון מאילה, שואלת השאלה 2022-05-31 10:05:19

היי, תודה רבה לכולם על התשובות.
האמת היא שניסיתי לשכנע אותו ללכת לטיפול, אפילו זוגי, אבל הוא לא רואה שום בעיה וחושב שהדרישה שלו סבירה והגיונית (והוא אומר שאפילו אם היא לא סבירה, זה מה שהוא רוצה והוא לא מוכן לנסות ולעבוד על זה).
באמת שאני לא יודעת מה לעשות, אני כל כך אוהבת אותו אבל מרגיש לי שזאת דרישה בלתי אפשרית.
שמור עדכון
 
הזמן
 
דווח
 
נהל

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף עצה... גם מבלי להירשם!
אבל אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
ההרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת עצות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לעצות שלך
מעקב אחר העצות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת עצות ותגובות

הוספת עצה ללא הרשמה

עצות הגולשים (25) מהטובות מהפחות מהחדשות

  • בטעינה...

עוד ממדור "מה שעובר עליי"

חדשות במדור
אקראיות במדור
עוד שאלות

השאלות הנצפות היום במדור

היום
השבוע
החודש

שאלות חדשות ב AskPeople  

טוען...
הצג עוד שאלות חדשות