0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

MRI מוח לא תקין – מה לעשות??

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-06/10/21 בשעה 19:09

MRI  מוח לא תקין – מה לעשות??

אחד החששות והפחדים הגדולים ביותר איתו אנחנו מתמודדים, הוא פגיעה מוחית אשר יכולה להשפיע ולשנות את חיינו מקצה לקצה. פגיעה זו יכולה להתרחש בעת תאונת ראש, פציעה, חבלה, פיגוע וכן כתוצאה מחיידק אלים, זיהומים ודלקות שמתפתחות במקום.

על מת שנוכל לטפל בבעיה, לנסות ולהפחית למינימום את רמת הנזק איתו אנחנו מתמודדים עלינו לאבחן את הבעיה בהקדם.

לשם כך בדיוק הרופא ישלח אותנו לעשות MRI מוח, זאת על מנת שהוא יוכל לראות מה מצבו, מה סוג ורמת הפגיעה, ובהתאם לכך הוא יצור עבורנו תוכנית טיפול מתאימה.

מה זה MRI מוח?

בדיקת MRI היא אחת הבדיקות החשובות והאיכותיות ביותר שישנן. מדובר על בדיקה לא פולשנית, המאפשרת לראות מה מתרחש באיברים פנימיים בתוך הגוף, כולל המוח, באמצעות תמונות מפורטות פריסה, אשר מציגות את האיברים בצורה מדויקת וברורה.

התמונה מציגה את רקמות המוח, עצמות, ולמעשה את כל החלקים הפנימיים שלו.

במסגרת בדיקת MRI מוח ניתן לראות מומים מולדים, שינויים ברקמת המוח, מחלות נרכשות, גידולים, חבלות, הערכה כימית של חומרי רקמת המוח, הדמיה תפקודית של המוח ועוד.

נהוג לבצע בדיקה זו הן בקרב מבוגרים, ילדים ועוברים, על מנת לאבחן לא רק את מבנה ומצב המוח, אלא גם את אופי ההתפתחות שלו וכן על מנת לזהות התפתחות של גידולים, אפילפסיה, ירידה באיכות השמיעה, ועוד.

מה זה MRI מוח לא תקין?

כמו שקורה בבדיקות שונות, אזי שגם במקרה של בדיקות MRI  מוח, יש שני מצבים עיקריים, תקין ולא תקין.

בדיקת MRI תקינה, זה מצב בו התוצאות אינן מגלות שום התפתחות של בעיה ברקמות המוח ובמבנה שלו ועל כן, אין חשש לבעיה מוחית. אם המטופל מתמודד עם בעיה רפואית מסוימת, אזי שהיא קיימת במקום אחר.

בדיקת MRI לא תקינה, מלמדת אותנו שאכן קיימת בעיה ויש צורך לטפל בה. מאחר ומדובר בבדיקה מאוד מדויקת אשר מציגה את תמונת המוח והרכיבים שלו באופן מאוד מדויק, אזי שהתוצאות יאפשרו לנו לדעת בדיוק מה מקור הבעיה.

בדיקת MRI מוח לא תקין יכולות להצביע על מחלות באזור המוח (למשל מצבים של אוטם במוח, טרשת נפוצה ומחלות אחרות), גידולים באזור המוח, זרימה לא סדירה של הדם, ועוד.

חשוב להבהיר, ייתכן מאוד שבעקבות תוצאות לא תקינות יהיה צורך לבצע בדיקות נוספות על מנת לקבל תוצאה חד משמעית לגבי מקור הבעיה. בפרט אם יש קיים ספק, האם מדובר בבעיה מולדת או נרכשת.

בכל מקרה, אחרי שמבצעים את הבדיקה ומקבלים את התוצאות, יוכל הרופא לומר האם מדובר בדיקת MRI מוח לא תקין, ואם כך המצב אז הוא יחליט מה יהיה המשך הטיפול וכיצד על המטופל לנהוג.

כיצד מתכוננים לבדיקת MRI מוח?

בעיקרון, בדיקת MRI מוח, בדומה לבדיקות MRI אחרות, אינן מחייבות בהכרח הכנה מיוחדת. ייתכן שהנבדק יתבקש להיות בצום, אך זה לא מחייב. כל בדיקה נעשית בצורה שונה, בהתאם לאופי ולסוג שלה. ישנן בדיקות שנערכות עם חומר ניגוד, במידה ויחליט על כך הרופא, יש לעדכן את הרופא אם יש רגישות לחומר זה.

חשוב מאוד לעדכן את רופא לפני הבדיקה, לגבי היסטוריה רפואית והאם ישנם בגוף חלקי מתכת ושתלים, מאחר ומכשיר MRI מכיל מגנטים עוצמתיים, אז זה יכול להשפיע.

בכל מקרה יש להסיר תכשיטים ואסור להיכנס לחדר הבדיקה עם חפצי מתכת אישיים.

במהלך הבדיקה עצמה יש לשכב על הגב על גבי המיטה של המכשיר, ובמשך זמן מסוים, מכשיר MRI יצלם את אזור הראש. בזמן הצילום אסור לזוז על מנת שיהיה ניתן לקבל תמונה חלקה ולא מטושטשת.

איך אפשר להזמין תור בהקדם

מאחר ומדובר על בדיקה מאוד חשובה, אזי שיש צורך לבצע אותה בהקדם. לשם כך, מוטב לפנות אל חברה פרטית כמו 360 מעלות שיא אשר יכולה לקבוע תורים של MRI פרטי מהיר עד 72 שעות. כך לא צריך לחכות עד שיתפנה מקום דרך הקופה.

כל מה שצריך לעשות זה ליצור קשר עם צוות החברה והם ידאגו לקבוע תור בהקדם באחד המרכזים הרפואיים בהם יש מכשיר MRI. תוך זמן קצר אחרי הבדיקה, התוצאות יהיו בידיי הנבדק והוא יוכל לגשת אל הרופא שלו להמשך טיפול.

להזמנות פנו – 072-371-9995

 

 

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת