0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

איך לצבוע דירה כמו מקצוענים? המדריך של ׳סילבס צבעים׳

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-02/11/21 בשעה 17:56

איך לצבוע דירה כמו מקצוענים? המדריך של ׳סילבס צבעים׳
קרדיט תמונה: 123rf

 

חושבים על דרך יעילה לרעננן את הדירה שלכם בלי להיכנס להוצאות גבוהות? צביעה של הדירה יכולה להיות אופציה מעניינת במיוחד. עם תג מחיר זול, מהירות ביצוע של מספר ימים לכל היותר ולעתים אפילו האפשרות לעשות את זה בעצמכם, הופכים את הצביעה של הדירה לאחת האפשרויות האהובות בקרב מרבית האנשים.

אף על פי כן יש מספר דגשים ודברים שחשוב להבין כדי לצבוע את הדירה באופן הנכון ולהגיע לתוצאות הרצויות.

לפניכם טיפים מקצועיים לצביעת דירות שנכתבו בשיתוף חברת ״סילבס צבעים״ אשר יעזרו לכם לצבוע את הדירה באופן הנכון, להיזהר מהטעיות ולהגיע אל התוצאות הטובות ביותר במחיר הזול.

 

צביעת דירה יתרונות וחסרונות

 

צביעת דירה נתפסת כעניין פשוט מאוד עד כדי כך שיש שוני מהותי בין האופן שבו אנשים רבים רואים את העניין לבין המצב בפועל.

הפערים האלה יוצרים לעתים ציפיות לא נכונות, טעויות ולכניסה לתהליך הרבה יותר ארוך ממה שנדמה תחילה בלי היכולות לסיים אותו באופן הרצוי.

חמור מכך, ישנם מקרים רבים שבהם מזמינים צבעי כדי לצבוע את הדירה והוא אינו עושה את זה בדרך הנכונה, מה שפוגם באופן משמעותי באיכות העבודה והופך כל הצעת מחיר זולה ליקרה בלי ששמתם לב.

יש לכך מספר סיבות כשהעיקריות הן:

  1. צביעת דירה יכולה להיות פשוטה בתנאי שמבצעים אותה לפי סדר פעולות מוגדר (כפי שנסביר מיד). במידה שאינכם מכירים את הסדר, אתם חשופים לצביעה בינונית ואם הזמנתם צבעי, הוא עשוי לסיים מהר אך לא בהכרח טוב.
  2. מרבית האנשים אינם מורגלים בעבודות צבע ומה שנראה בתחילה פשוט, עשוי להיות מורכב, ממושך ומלכלך הרבה יותר ממה שתכננתם תחילה כשהחלטתם לצבוע לבד.
  3. לבסוף, לחברות ומשווקים מסויימים יש אינטרס למכור לכם כמה שיותר צבע ולכן הם מנסים לשכנע שזאת פעולה פשוטה שאפילו הדודה שלכם יכולה לעשות על רגל אחת…

אנו מאמינים שאם תנהגו לפי הכללים שנביא לכם בפסקאות הבאות, תוכלו להגיע לתוצאות מרשימות ולא משנה אם תחליטו לצבוע את הדירה לבד או שתזמינו צבעי מקצועי.

מצד שני לצביעת דירה יש הרבה יתרונות ולא בכדי זאת השיטה הנפוצה והמקובלת ביחס לכל ענפי השיפוצים.

היכולת לחדש את הבית בלי היכר בתוך פרק זמן קצר, הפשטות של הפעולות והמחיר הזול, הם בלי ספק יתרונות שקשה למצוא בפעולות אחרות.

 

לצבוע דירה זה יותר מלמרוח צבע


החלטתם לצבוע את הדירה? בשעה טובה. בואו ונכיר את סדר הפעולות ההכרחי שיסייע לכם להגיע אל התוצאות הטובות ביותר בלי לשלם מחירים מופקעים ובלי להסתבך.

 

שלב ראשון בחרו את הצבע


ההמלצה שלנו מתבססת על הסתכלות מקצועית ועל סקר שהתפרסם באתר ׳סילבס צבעים׳ שבו נמצא שמרבית האנשים צובעים את הדירה שלהם בלבן. מעבר לעובדה שזה הצבע שהכי קל ליישם, הוא מתאים לכל בית ויוצר תחושה של ניקיון, רעננות וחלל מרווח יותר מכפי שהוא באמת.

אפשר לצבוע גם בצבעים בהירים אחרים אך לא כדאי לנסות ולשלב מספר צבעים מפני שמדובר בתורה שלמה וכדאי שתדעו מה אתם עושים ואיך, כדי שלא תתעוררו בעוד חודש ותשאלו מה עשיתם ומה עבר לכם בראש כשצבעתם את הדירה בצבעים מגוכחים.

 

הכנת הדירה לצביעה

 

אחרי שבחרתם את הצבע, הדבר הראשון שרוצים לעשות הוא לראות איך זה נראה על הקירות. זה הזמן להמתין עם הצבע ולהתחיל בפעולות הכרחיות שיסייעו לכם לצבוע באופן המומלץ.

לא משנה אם אתם צובעים לבד או עם צבעי, צריך להקפיד ולהכין תחילה את הדירה.

ההכנה כוללת פינוי של החדרים וכיסוי רהיטים בניילון או קרטונים נקיים וכן זיהוי סדקים וחורים וטיפול יסודי בהם.

הטיפול בסדקים עמוקים חייב להיעשות לאחר פתיחה שלהם והדבקה של רשת שלאחריה מורחים את חומר המילוי. הצמדת הרשת בתוך הסדק תמנע את הופעתו המחודשת לאחר מספר שבועות או חודשים.

מעבר לזה חשוב למלא כל סדק וחור במספר שכבות מילוי ולהמתין לייבוש של כל שכבה לפני שמורחים שכבה חדשה. לבסוף צריך לשייף עודפים ולצבוע בצבע בסיס לפי הצורך.

חשוב להקפיד על סדר הפעולות הזה מפני שאם לא כן, יראו פגמים על הקירות לאחר הצביעה וחמור מכך, הסדקים יכולים לשוב ולהופיע שנית.

 

האופן הנכון לצביעת דירה


אחרי ההכנה והתיקונים, אפשר להתחיל בפעולה שלשמה התכנסנו. מומלץ לצבוע דירות באמצעות רולר איכותי למעט פינות ומקומות אחרים שהרולר לא מגיע אליהם ואז יש צורך במברשת.

כדאי לצבוע לאט וביסודיות בלי לטפטף ובלי ללכלך. לאחר שהסתיימה הצביעה בשכבה הראשונה, יש להמתין לייבוש ואז לצבוע בשנית.

רבים בוחרים לדלג על השלב השני מטעמי נוחות או רווחיות (כשצבעי צריך לעשות את העבודה ולא עושה אותה באופן המתבקש) אך חשוב להבין שכדי לקבל תוצאות יפות ועמידות, חשוב להתעקש ולצבוע כל קיר פעמיים.

 

כמה עולה לצבוע דירה?

 

מחירי צביעת דירות יכולים להסתכם בכמה מאות שקלים ולהגיע גם לאלפים, כשהדבר תלוי במרכיבים הבאים:

  1. האם אתם צובעים את הדירה בעצמכם או שאתם מזמינים צבעי. במקרה של הזמנת צבעי המחיר מן הסתם יהיה יקר יותר.
  2. צבעי מתמחר את העבודה לפי נקודות מובנות כמו מצב הקירות, אך יש נקודות נוספות שמשפיעות באופן ניכר כשאחת הבולטות היא אם הדירה ריקה. במידה שכן, המחיר צפוי להיות זול יותר ב-25% ביחס לצביעת דירה מרוהטת.
  3. גודל הדירה.
  4. סוג הצבע - איכותי או זול.
  5. ואפילו עונתיות כשצבעים מסויימים מעלים מחירים בתקופות חגים או בקיץ.

לאור זאת חשוב להשוות מספר הצעות מחיר של צבעים מומלצים ולהבין מה אתם מקבלים מכל אחד מפני שיכולים להיות הבדלים מהותיים בין הצעות המחיר שתקבלו ולא תמיד בגלל סיבות מוצדקות.

אם תבינו מה אתם מקבלים מכל אחד אתם יכולים לזהות הצעות משתלמות או יקרות שרק נראות זולות בתחילה.

תשאלו את הצבעי באיזה צבע הוא משתמש, בכמה שכבות הוא צובע את הדירה והאם הוא מסדר ומנקה אותה. בעוד שיש צבעים שעושים את זה כחלק מהשירות, יש כאלה שישאירו לם את העבודה הקשה.

לאחר שתבינו מה כל צבעי נותן לכם וכמה הוא דורש, תוכלו להבין מי נותן את החבילה המשתלמת והאם כדאי לכם לצבוע לבד או פשוט להוריד מכם את כאב הראש שכרוך בכך.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת