0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

טסים לחו"ל? הינה צ'ק ליסט שימושי לפני טיסה בתקופת הקורונה

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-19/04/22 בשעה 13:22

טסים לחו"ל? הינה צ'ק ליסט שימושי לפני טיסה בתקופת הקורונה

תמונה: pixabay

 

 

מאז פרוץ מגפת הקורונה נרשמה ירידה דרמטית במספר הטסים לחו"ל בשל ההגבלות, הסגרים וכן המדיניות של סגירת השמיים בעקבות העלייה בתחלואה. אולם בעקבות פיתוח החיסונים והחזרה ההדרגתית לשגרה, ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים חוזרים לטוס לחו"ל, כאשר רק בשבועות האחרונים נרשם זינוק בגובה של עשרות אחוזים במספר הטסים למדינות רבות בעולם. למרות שנסיעה בזמן התקופה הזו עלולה להיות מאתגרת למדי, בעזרת ארגון וסדר ניתן לקצר ולייעל תהליכים ובכך לטוס בראש שקט לחופשה שכה חיכינו לה. אז אם גם אתם מתכננים לטוס לחו"ל בתקופה הזאת, הכנו עבורכם צ'ק ליסט שיעזור לכם להתכונן לנסיעה בצורה הטובה ביותר, עם התאמות ייחודיות לתקופת הקורונה. רגע לפני שאתם יוצאים לשדה, הינה מה שאתם צריכים לדעת.

ביצוע בדיקות קורונה

כחלק מהמאבק בנגיף, החלו מדינות רבות בעולם ובהן ישראל לחייב את הנוסעים הנכנסים מחו"ל ואת היוצאים לחו"ל בבדיקות קורונה. בעקבות העלייה במדדי התחלואה וכן הבנה כי בדיקות הן חלק בלתי נפרד מהתמודדות נגד הנגיף, בדיקת קורונה לפני טיסה הפכה לחובה ועל כן טרם הטיסה נדרש לבצע בדיקת PCR או בדיקה מהירה (תלוי במדיניות מדינת היעד). חשוב לוודא שמבצעים את הבדיקה על פי הנחיות משרד הבריאות לפי אותה שעה, וכן לפי מדיניות הקורונה במדינת היעד. כך למשל, כדי שתוצאות הבדיקה יכובדו בחו"ל, חשוב לוודא שהמקום שבו אתם נבדקים מספק את התוצאות גם באנגלית ושאישור הוא בינלאומי.  

רכישת ביטוח נסיעות

לפני שאתם טסים רצוי לבצע רכישה של ביטוח נסיעות, מאחר שללא ביטוח אתם חשופים להוצאות כספיות כבדות, למשל בעקבות אובדן כבודה, טיפול רפואי במקרה שבו נפצעתם או נזקקתם לו וכדומה. בשל המצב החליטו חברות הביטוח לכלול בפוליסה סעיפים חדשים, כמו למשל מה הדין במקרה של הארכת הבידוד בעקבות חשש להידבקות, אשפוז בעת הצורך וכן ביצוע של בדיקות. לפני שאתם סוגרים ביטוח נסיעות, חשוב שתבררו מול הסוכן את כל הפרטים החשובים ולמה אתם זכאים במסגרת הפוליסה.

הגעה לשדה כ-3 שעות טרם הטיסה

בעקבות התפשטות המגפה החלו חברות התעופה לבצע בדיקות של הנוסעים לפני העלייה למטוס, מה שהופך את תהליך הצ'ק אין לארוך יותר. על מנת שתוכלו להעביר את המסמכים כראוי ולהגיע בזמן לטיסה שלכם, רצוי להגיע לשדה התעופה כ-3 שעות לפני שיוצאת הטיסה, וכן לוודא כי המסמכים שלכם (כמו תוצאות הבדיקות) מודפסים, כך שניתן יהיה להציג אותם ולהמשיך את הבידוק ללא עיכובים מיותרים.

אריזה נכונה

כחלק מההתמודדות עם מגפת הקורונה בזמן טיסה לחו"ל רצוי לארוז בין היתר מסכות, חומר חיטוי וכן בדיקות קורונה מהירות, כדי לשמור על עצמכם ועל הסביבה. בתיק הקטן שאתם נושאים לטיסה הכניסו את המסמכים הכוללים בין היתר צילום של דרכון ותעודת זהות, עותקים של בדיקות קורונה בעברית ובאנגלית וכן מסמכים נוספים הרלוונטיים לטיסה, של כלל הנוסעים – בייחוד אם מדובר גם בילדים.

לסיכום

תקופת הקורונה הובילה לשינויים מרחיקי לכת בעולם התעופה. אם עד לפני המגפה הספונטניות הייתה זו שהנחתה רבים, כיום צריך להתארגן מראש עם בדיקות, ביטוח נסיעות המותאם לתקופה הזו, הגעה לשדה בפרק זמן של לפחות 3 שעות לפני הטיסה וכן אריזה נכונה הכוללת מסכות ובדיקות. בכך, תוכלו להיות בטוחים כי הנסיעה הקרובה שלכם מעבר לים תתבצע על הצד הטוב ביותר, וללא עיכובים מיותרים. תיהנו, והכי חשוב – שמרו על עצמכם!

 

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת