0 אנשים צפו, 0 כתבו תגובות, 0 דרגו את התגובות

מעבר דירה - שאלות ותשובות שאתם חייבים להכיר

מערכת AskPeople | הטיפ פורסם ב-29/05/22 בשעה 17:33

מעבר דירה - שאלות ותשובות שאתם חייבים להכיר

תמונה: 123rf

 

מעבר דירה מעלה הרבה שאלות שלא תמיד ברור מה התשובה הנכונה ולעתים להשלכות שלה יכולות להיות משמעות מכרעת על איכות המעבר וההובלה של הדירה.

 

פגשנו את צוות 'בסטבוקס' כדי לקבל תשובות לשאלות נפוצות שכמעט כל מי שעובר דירה מתמודד איתן ולא תמיד מכיר את התשובה הנכונה.

אנו סבורים שאם תאמצו את התשובות האלה תוכלו לעבור דירה באופן טוב יותר, כזה שיהיה יעיל ומסודר יותר ואפילו יותר זול. איך אורזים דירה, מה הדרך למצוא מובילים מומלצים במחיר זול ואת מי צריך לעדכן במעבר שלכם? לפניכם כל התשובות לשאלות המציקות.

 

מתי צריך להתכונן למעבר דירה?

השאלה הראשונה שצריך לתת עליה את הדעת היא מתי צריך בכלל להתחיל ולהתכונן למעבר דירה? מאחר שזהו תהליך שמורכב ממספר שלבים כשחלקם ממושכים למדי (כמו אריזות), חשוב לנהל את התהליך ולהשאיר מספיק זמן כדי לבצע את כל המשימות בלי לחץ שמוביל לטעויות.

ההמלצה היא להתחיל להתכונן 4 שבועות בממוצע לפני המעבר אך חשוב לקחת בחשבון שזמן ההתארגנות מושפע מגודל הדירה וכמות החפצים שצריך למיין ולארוז. אם אתם עוברים מדירה קטנה תוכלו להתחיל 3 שבועות לפני המעבר אך אם זאת דירה גדולה תצטרכו להתחיל אפילו 5 שבועות לפני המעבר.

 

שימו לב שהזמנת מובילים צריכה להיות חודש לפני המעבר ולא משנה מה גודל הדירה. חודש מהווה טווח ביטחון להשוואת מובילים מומלצים לתאריך והשעה שנוחים לכם.

 

מה צריך לבצע כדי לעבור דירה באופן מוצלח?

משימות מעבר דירה מורכבות מהשלבים הבאים:

 1. מיון חפצים
 2. הזמנת מובילים
 3. אריזה
 4. הכנת הדירה החדשה
 5. הובלה
 6. סגירת חשבונות בדירה הישנה
 7. עדכון פרטים אישיים

איך ממינים חפצים לפני אריזת דירה?


המיון צריך להתייחס לחפצים והפריטים שאתם מובילים איתכם אל הדירה החדשה ואלה שאתם לא צריכים ויכולים למכור, למסור או לזרוק. מיון מסודר יסייע לכם להבין כמה קרטונים צריך ואפילו יסייע בפינוי מקום וחיסכון בעלויות ההובלה.

 

איפה קונים קרטונים למעבר דירה?

קרטונים וחומרי אריזה למעבר דירה חשובים במיוחד לאריזה נכונה ויעילה. הדרך המומלצת לרכוש חומרי אריזה היא באמצעות אתרי מכירות שמתמחים בכך ויכולים לספק לכם קרטונים לאריזה ואת כל מה שאתם צריכים בתוך זמן קצר עד לפתח ביתכם.

 

דרך נוספת שכדאי לשקול בעיקר במעבר של דירות גדולות היא להיעזר במובילים שרובם המכריע מספק מספר קרטונים בחינם ואת היתר יכול למכור לכם במחירים זולים. היתרון של חנויות לממכר קרטונים לאריזה טמון בכך שהם יכולים לספק לכם מגוון רחב של פריטים נוספים כמו פצפצים, ניילונים, סרטי הדבקה וכל מה שיכול לסייע לכם באריזה.

 

איך אורזים דירה למעבר?

אריזת דירה למעבר צריכה להיות מאורגנת והדרגתית כשבתחילה אורזים את כל הפריטים הלא חיוניים וככל שמתקרבת ההובלה, מתחילים לארוז חפצים ופריטים חשובים יותר.

 

לדוגמה, תוכלו להתחיל לארוז כלי מטבח שאתם לא זקוקים להם בשגרה ובסמוך להובלה לארוז את הצלחות והכוסות שאתם משתמשים בהם.

בנוסף מומלץ להפריד את תכולת החדרים ולשים אותם בקרטונים נפרדים כך שתוכלו לפרוק אותם במהירות. על כל קרטון יש לרשום מה הוא מכיל ולהיכן הוא שייך.

 

האם כדאי להזמין אורזים?

אורזים מקצועיים יכולים לעשות לכם חיים קלים ולקצר את הזמן שנדרש להובלה אך מצד שני השירות יכול ליקר את כל המעבר ב-1,000 ש״ח ויותר.

 

איך להזמין מובילים מומלצים?

הזמנת מובילים מומלצים היא עיקרון חשוב במיוחד ולכן המלצנו לבצע אותו כבר ההתחלה. נסו ליישם את הכללים הבאים ותוכלו למצוא מובילים מומלצים במחירים הוגנים:

 1. השוו מספר הצעות מחיר של מובילים באזור המגורים שלכם ולא מובילים שצריכים לעשות כברת דרך כדי להגיע אליכם.
 2. בחרו במוביל עם טנדר להובלת פריטים בודדים ובחברת הובלה להובלת דירות.
 3. בדקו שלמוביל יש ביטוח הובלה.
 4. קבלו הצעת מחיר בביתכם ולא בטלפון. וודאו שהמובילים יודעים בדיוק מה צריך להוביל, מהיכן ולאן.
 5. חתמו יחד על חוזה הובלה שמתייחס לשעת הובלה, לכתובות, לשאלה האם יש מעלית, לתכולה באופן מדויק ולשירותים או אילוצים נוספים כמו מנוף הרמה, אריזות, קרטונים וכל פרט חשוב אחר.

האם צריך מנוף להובלה?

מנוף הרמה הפך לפריט חיוני כמעט בכל הובלה והוא עשוי לייקר אותה בהחל מ-250 ש״ח לשעה. בדקו אם צריך מנוף הרמה והיערכו לכך בהתאם.

 

האם צריך חוזה להובלה?

בהחלט כן! חוזה הובלות מונע תקלות, בעיות ואי הבנות. חשוב שהחוזה יהיה כאמור מפורט ויכלול את כל הפרטים שסיכמתם עליהם כמו גם רשימת חפצים וארגזים מפורטת.

 

כתבו בחוזה את שעת ההובלה, מספר מובילים, את הכתובות, האם סוכם על שירות נוסף כמו פירוק והרכבת רהיטים, העלות הסופית והעלות של כל קרטון נוסף שיתווסף לרשימה.

 

האם אפשר להוביל לבד?

ניתן להוביל לבד אבל רק במצבים שבהם יש לכם רכב מתאים וכוח לשנע את החפצים הכבדים והגדולים. באופן כללי הובלה עצמית לא תמיד משתלמת ולכן חשוב לבדוק הצעות מחיר של מובילים לפני שמחליטים להוביל לבד.

 

את מי צריך לעדכן בשינוי כתובת?

את כל הרשויות ונותני השירותים ובכלל זה משרד הפנים, קופות חולים, בנקים, רשויות מקומיות, חברות ביטוח וחברות אשראי. כמו כן כדאי להירשם לשירות עקוב אחרי של דואר ישראל שיבטיח שכל המכתבים ימשיכו להגיע אליכם.

 

איך מעדכנים כתובת מגורים?

עדכון כתובת מגורים יעשה בהתאם לגוף שאותו רוצים לעדכן. את משרד הפנים לדוגמה ניתן לעדכן לעתים אפילו באתר האינטרנט, את חברת חשמל ניתן לעדכן בטלפון ואילו רשויות מקומיות ידרשו מכם בדרך כלל להגיע אליהן או לשלוח מסמכים.

 

ניתן כיום לעדכן גופים מסוימים גם באמצעות אתרי אינטרנט ייעודיים שמתמחים בכך.

אצלנו, כל אחד יכול להוסיף תגובה... גם מבלי להירשם!
אבל, אנו ממליצים לך להירשם למערכת המייעצים
בהרשמה קצרה וללא שום תשלום.

אז, בשביל מה להירשם?

כתיבת תגובות בקלות ובמהירות
מעקב אחר הדירוגים שהתקבלו לתגובות שלך
מעקב אחר התגובות שכתבת והתגובות שהתקבלו
ניהול התראות חכמות לתכנים שכתבת ושתרצה לעקוב אחריהם
ללא צורך בכתיבת פרטייך האישיים בהוספת תגובות ותגובות

הוספת תגובה ללא הרשמה

טרם נכתבו תגובות. כתיבת תגובה כעת